Doświadczyć niezwykłego

Doświadczyć niezwykłego

„Doświadczyć niezwykłego” to dwadzieścia opowieści z dreszczykiem. Relacje osób, którym przyszło zmierzyć się z przerażającymi, ciężkimi do zdefiniowania zjawiskami. Dzięki realistycznym rekonstrukcjom zdarzeń, fotografiom i nagraniom video z prywatnych archiwów, a także relacjom z pierwszej ręki widzowie przeniosą się w świat, który wywraca do góry nogami osiągnięcia wielu dziedzin nauki. W programie nie zabraknie nawiedzonych domów, szpitali, opisów satanistycznych rytuałów i walki z siłami zła.

Widzowie poznają m.in. historię Jeanette Meyran, która po tragicznej śmierci męża strażaka, postanowiła wraz z córkami Danine i Angelą przenieść się na przedmieścia Nowego Jorku, aby odnaleźć spokój ducha i rozpocząć nowe życie. Nieduży dom, otoczony lasem wydawał się idealnym do tego miejscem. Niestety, było zupełnie inaczej. Pewnego wieczoru Jeanette na podglądzie z monitoringu dostrzegła dziwną postać, która zniknęła równie szybko, jak się pojawiła. Kobieta stwierdziła, że musiała to być wina kamery. 

W kolejnych dniach zaczęły się dziać jednak dziwne rzeczy – ze ścian dobiegało dudnienie, „coś” zdemolowało kuchnię, gdy Angela była sama w domu, a robotnicy odkryli w piwnicy duży pentagram i notatnik z 1927 roku. Jego autorka, dziewczynka o imieniu Christina, opisywała w nim krwawe rytuały na zwierzętach, jakich dopuszczał się jej ojciec. Potem pojawiły się dziwne szepty i pieśni, które słyszała cała rodzina Meyranów. Dziwne zjawy doprowadziły też do wypadku, podczas którego Angela złamała sobie nogę. Jeanette, obawiając się o zdrowie i życie swoich córek, zwróciła się po pomoc do parapsychologów Liz Milano i Dawn Joly. Czy ich interwencja doprowadziła do zwalczenie sił ciemności?

W CZWARTEK 30 PAŹDZIERNIKA O 22.00